Majorka – wakacje na wyspie

Mallorca Beach

Majorka to przede wszystkim piękne plaże, lazurowa woda oraz raj dla imprezowiczów. Ale to nie wszystko! Wystarczy wypożyczyć samochód i ruszyć w głąb wyspy, aby przekonać się, że ma do zaoferowania o wiele, wiele więcej. Co warto zobaczyć na Majorce?

Wystarczy wymienić kilka atrakcji, takich jak: piękne góry Tramuntana, miasteczka w głębi wyspy (Valldemossa, Fornalutx czy Deia) czy niedostępne zatoki jak Portal Vells czy najsłynniejsza Sa Calobra, aby zrozumieć, że Majorka skrywa wiele nieodkrytych sekretów.

Co zobaczyć na Majorce?

Obok znanych i popularnych kurortów warto wybrać się do miejsc mniej obleganych przez turystów, jak np. Cala Figuera. Wąska zatoka wcinająca się w ląd, otoczona domkami i okraszona kolorowymi jachtami wprost zapiera dech w piersiach. Kolejnym wartym zobaczenia punktem jest miasteczko Fornalutx. Wąskie, brukowane uliczki zachęcają do spacerów, a zlokalizowane wzdłuż nich kameralne kawiarenki z pyszną kawa do odpoczynku. Pomiędzy budynkami rozstawione są stoliki, kwietniki i doniczki. Klimat tego miejsca poczujemy najlepiej wieczorem, kiedy turyści opuszczą już to niezwykłe miejsce. Jeśli spodoba nam się Fornalutx to z pewnością zakochamy się w Valldemossie – równie klimatycznym miasteczku, do którego prowadzi droga usiana cytrynowymi i pomarańczowymi drzewkami.

Traumstrand Cala Agulla Mallorca

Jak zwiedzać Majorkę?

Osoby, które leżenie na plaży traktują jedynie jako dodatek do wakacyjnego wyjazdu powinny koniecznie wypożyczyć samochód i udać się na przejażdżkę po wyspie. Własny transport gwarantuje dodarcie w dowolnym czasie w każde miejsce. Dzięki temu nie jesteśmy zależni od rozkładu autobusów oraz mamy szansę zobaczyć prawdziwe życie mieszkańców, w miasteczkach i wioskach, gdzie autobusy turystyczne nie dojeżdżają. A tylko w taki sposób jesteśmy w stanie poczuć prawdziwy klimat wyspy. Ponadto doskonałym środkiem transportu jest… rower. Na wyspie bardzo dobrze rozwinięta jest sieć ścieżek rowerowych, a my przy okazji połączymy przyjemne z pożytecznym i będziemy wypoczywać aktywnie, organizując samodzielne wycieczki do najpiękniejszych zakamarków na Majorce.

Co robić na wyspie?

Wakacje na wyspie mają w sobie coś magicznego, a świadomość tego, że przez kilkanaście dni żyjemy na wodzie potrafi sprawić, że nasze wakacje będą jeszcze bardziej ekscytujące. Przebywając na Majorce powinniśmy poczuć to miejsce jak najmocniej. Oczywiście nie możemy pominąć przepięknych plaż i lazurowej wody, skorzystać z kąpieli zarówno wodnych, jak i słonecznych, spacerować brzegiem plaży oraz oglądać wschody i zachody słońca. Warto skorzystać także z niezwykłej atmosfery klubowej, pójść na całonocną imprezę z afterparty na plaży. Koniecznie wypożyczyć też samochód i rower oraz udać się na kilka ciekawych wycieczek do zachwycających, klimatycznych miejsc. Odwiedzić plaże i miasteczka mniej uczęszczane przez turystów, a zamieszkane przez Hiszpanów, spróbować miejscowych przysmaków oraz przepysznej kawy o niepowtarzalnym smaku. Dzięki temu odkryjemy coś więcej niż wyczytane w przewodniku „must see” i powrócimy o wiele bogatsi w doświadczenia oraz wspomnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *