Gdzie pojechać w podróż poślubną?

Młode małżeństwo pod torami

Podróż poślubna to zdecydowanie jedna z najważniejszych podróży w życiu. Nic dziwnego, że przyszli małżonkowie już przed ślubem wybierają miejsce, w którym spędzą niezapomniane chwile. Jednym z nich jest bez wątpienia Nowa Zelandia. Co warto tam zobaczyć?

Nowa Zelandia to państwo wyspiarskie, położone na południowo-zachodnim Pacyfiku, składające się z dwóch głównych wysp oraz szeregu mniejszych. To jeden z najpiękniejszych pod względem przyrody zakątków świata. Co koniecznie warto zobaczyć?

  1. Piha Beach – przepiękne czarne plaże, znajdziemy je około 40 km od Auckland na zachodnim wybrzeżu. Miejsce, gdzie można posurfować i zostawić ślady stóp na czarnym piasku.
  2. Wulkaniczne wzgórza Waimangu – zlokalizowane w okolicy miasteczka Rotorua. Niezwykłe miejsce z widokiem na parujące jeziora oraz niesamowitego, unoszącego się wszędzie zapachu siarki.
  3. Park Narodowy Tongariro – najpopularniejszy szlak pieszy, który można pokonać w jeden dzień. Znajduje się na wyspie Tongariro Alpine Crossing. Wyjątkowe widoki potężnej natury.
  4. 4. Marlborough Sounds – nowozelandzkie fiordy, gdzie można zobaczyć stada delfinów i wyciszyć się na łonie przyrody.
  5. Okolice lodowca Franz Josef oraz lodowca Fox – niezwykły widok gór oraz lodowców w akompaniamencie fal oraz niesamowitej ciszy.
  6. Miasteczko Wanaka i okolice, które można przemierzyć zarówno pieszo, jak i na rowerze. Warto dostać się na szczyt góry Mt Roy, gdzie zobaczymy prawdopodobnie najpiękniejszy krajobraz Nowej Zelandii.
  7. Miasteczko Arrowtown i okolice – bardzo klimatyczne miejsce, w ciszy i spokoju od miejscowego zgiełku, gdzie czas się zatrzymał.
  8. Droga do Milford Sound – jedna z obowiązkowych atrakcji turystycznych Nowej Zelandii, ale warto też podziwiać drogę która do niej prowadzi. Przepiękne, krystaliczne jeziora, wodospady, ośnieżone góry w oddali, a wszystko to w magicznej atmosferze drogi spowietej mgłą.
  9. Milford Sound – jeden z najpiękniejszych fiordów Nowej Zelandii, woda otoczona majestatyczną koroną szczytów robi wrażenie nie tylko na wielbicielach gór.
  10. Aoraki/Góra Cooka – to najwyższy szczyt Nowej Zelandii (3724 n.p.m). W pobliżu znajdują się trasy trekkingowych, skąd można podziwiać niezwykłe lodowce oraz jeziora. To jedno z miejsc, gdzie bardzo dokładnie i naocznie widać postępujące w zastraszająco szybkim tempie topnienie lodowców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *